Aktualności

24.09
Zastosowanie schodołazów towarowych

Pokonywanie barier architektonicznych z ciężkimi towarami wymaga już nie tylko siły fizycznej tragarza, ale dopasowania bardziej nowoczesnych rozwiązań zapobiegających uszkodzeniom mienia. W takim przypadku najlepiej wypada schodołaz towarowy.

17.09
Kiedy warto zainwestować rotor rehabilitacyjny?

Rehabilitacja w warunkach domowych to ciekawa perspektywa dla seniorów, a także osób po cięższych kontuzjach, operacjach. Rotory rehabilitacyjne umożliwiają aktywny trening kończyn górnych oraz dolnych w całkowicie bezpiecznej atmosferze. Kiedy warto zainwestować w takie urządzenie medyczne?

02.08
Jakie parametry powinien mieć wózek inwalidzki elektryczny?

Osoba z niepełnosprawnością ruchową na wózku uzyskuje większą niezależność i samodzielność w pokonywaniu barier architektonicznych w przestrzeni publicznej. Inwalidzki wózek elektryczny to urządzenie przekładające się na najwyższy poziom komfortu, ale na jakie parametry warto zwrócić uwagę przed zakupem?

15.07
Jak wybrać właściwy schodołaz towarowy?

Przenoszenie ciężkich towarów po schodach to ogromne wyzwanie, ale całe szczęście możesz zainwestować w schodołaz towarowy ułatwiający organizację podobnych zadań, bez żadnego wysiłku ze strony użytkownika. Jak podejść rozsądnie do takiej inwestycji?

25.06
Schodołaz kroczący - czym się charakteryzuje?

Schodołaz kroczący to specjalistyczny sprzęt ułatwiający pokonywanie schodów przez osoby niepełnosprawne. W sprzedaży dostępne są urządzenia do bezpośredniego transportowania pacjentów oraz modele, na które najeżdża się wózkiem inwalidzkim. Schodołazy wyposażone są w akumulatory, które po naładowaniu umożliwiają pokonanie 300-500 schodów.

12.06
Schodołaz gąsienicowy – w jaki sposób działa?

Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich każdego dnia muszą mierzyć się z szeregiem utrudnień. Jednym z nich jest pokonywanie schodów. Ręczne sprowadzanie wózków często kończy się nie tylko kłopotami z kręgosłupem opiekuna, ale stwarza też ryzyko wypadku. Problemy te rozwiązało dopiero pojawienie się na rynku schodołazów. Czym jest schodołaz gąsienicowy i w jaki sposób działa?

02.06
Rotor elektryczny – zadbaj o wzmocnienie mięśni!

Producenci sprzętu rehabilitacyjnego mają w swej ofercie szereg urządzeń przeznaczonych do aktywizacji i wzmacniania mięśni. Jednym z nich jest rotor elektryczny. To niewielkie urządzenie o wielu zastosowaniach, które wspomaga powrót do zdrowia pacjentów po przebytych urazach lub chorobach.

15.05
Osoby z niepełnosprawnościami w mieście – jakie przeszkody mogą napotkać?

Nie jest znana dokładna liczba osób z niepełnosprawnością w Polsce. Jednym z czynników tego stanu rzeczy jest fakt, że w naszym kraju istnieje wiele różnych systemów orzeczniczych, ponadto nie zawsze osoba, która odczuwa niepełnosprawność jako znaczne ograniczenie w poruszaniu się i pełnieniu funkcji życiowych, otrzymuje stosowny dokument komisji orzeczniczej.

09.05
Na jakie niedogodności najczęściej skarżą się osoby z niepełnosprawnościami?

Osoby niepełnosprawne muszą się mierzyć z barierami, które pojawiają się na ich drodze każdego dnia. Im większy jest ich stopień niepełnoprawności, tym trudniej jest im się odnaleźć w otaczającej ich rzeczywistości. Mowa tu nie tylko o problemach z zaaklimatyzowaniem się w obliczu choroby, ale również i wyzwaniami, które wynikają z ich ograniczonej sprawności fizycznej. Osoby zdrowe często nie mają o nich zielonego pojęcia.

16.08
NOWY SCHODOŁAZ GĄSIENICOWY

LIFTKAR PTR jest urządzeniem mobilnym, które zostało stworzone specjalnie do pracy na prostych stopniach. Osoby na wózkach inwalidzkich mogą poruszać się bardziej swobodnie na schodach a opiekunowie nie muszą już nadwyrężać kręgosłupów. Liftkar PTR zapewnia wyjątkowo bezpieczne poruszanie się na schodach.

01.08
NOWE STANDARDY TRANSPORTU TOWARÓW!

Liftkar FOLD - L to profesjonalny schodołaz z napędem elektrycznym służący do codziennych dostaw towaru. Liftkar FOLD - L jest tak łatwy w użyciu jak wózek towarowy. Z ta różnicą, że można go szybko i bezpiecznie obsługiwać także na schodach. Te same zalety a większa moc !

23.07
NIESAMOWITE ROZWIĄZANIE!

Basenowy wózek J.0.B jest to fotel do transportu osób niepełnosprawnych i starszych po plaży, śniegu lub na pływalni. Wyposażony w duże pneumatyczne koła pozwala wejść osobie do basenu. Po złożeniu wózek zajmuje mało miejsca i mieści się w większości samochodów.