Aktualności

06.09

Wózki inwalidzkie dla aktywnych – czym się kierować przy wyborze?

Wózki inwalidzkie dla aktywnych – czym się kierować przy wyborze?

Ograniczona mobilność osoby z niepełnosprawnościami to duży problem. Odpowiedni wózek inwalidzki pozwala na sprawniejsze pokonywanie barier architektonicznych i daje większą ulgę choremu pragnącemu zachować lepszą formę i dobre samopoczucie.

Ciekawe funkcje zwiększające mobilność chorego

Aluminiowe wózki inwalidzkie wyróżniają się małą wagą (zaledwie 16 kg) i możliwością szybkiego manewrowania na niewielkiej przestrzeni. Większość modeli pozwala na szybkie rozłożenie i złożenie. Wózek z lekkich stopów po złożeniu mieści się z tyłu samochodu, więc osoba chora uzyskuje znaczną mobilność. Wózki aluminiowe ze względu na stopień regulacji można dopasować pod pacjentów po amputacjach kończyn, ale też pod inne potrzeby ze względu na swobodne przesuwanie środka ciężkości. Wózek inwalidzki aktywny pokonuje praktycznie wszystkie rodzaje barier architektonicznych spotykanych w przestrzeni publicznej, w tym strome schody i nierówności. Dobrze wpływa na stabilizację tułowia, na trening mięśni. Dzięki płynnej regulacji koła użytkownik wózka porusza się sprawnie nawet w górę i jest w stanie opanować wózek nawet przy ryzykownej jeździe w terenie. Dzięki lekkim wózkom chory dba lepiej o formę kończyn górnych, trenuje równowagę i zyskuje samodzielność, czy to w podróżach do sklepu, do lekarza, do znajomych. 

Niska cena za wiele możliwości optymalizacji

Wózki inwalidzkie aluminiowe to znacznie tańsza alternatywa dla cięższych modeli terenowych i bardziej zaawansowane przejście w stosunku do zwykłego wózka pokojowego, który przydaje się tylko przy stałej opiece nad pacjentem w domu. W wielu lekkich wózkach stosuje się hamulce sportowe, albo elementy spersonalizowane, w tym z włókna węglowego, doskonałej klasy siedziska ograniczające problem przetarć. Lekkość wózka to też wskazanie dla opiekuna osoby z niepełnosprawnościami. 

Na zakończenie

Lekki wózek inwalidzki, który pokonuje bariery architektoniczne i dobrze wygląda, a do tego nie wpływa negatywnie na budżet to doskonałe rozwiązanie. Aluminium to materiał zachowujący właściwości przez długie lata, praktycznie bez potrzeby serwisowania.

 

Wstecz