Aktywne

Sortuj po:
Wybierz producenta:

Wózek inwalidzki aktywny pozwala na większą mobilność niż jego tradycyjny odpowiednik. Charakteryzuje się prostą budową, dzięki czemu jest on stosunkowo lekki. Niewielka waga pozwala na łatwiejszy transport. Koła mocowane za pomocą szybkozłączek ułatwiają składanie. Dzięki małym rozmiarom sprawdzi się nawet w wąskich przejściach. Konstrukcja wykonana z aluminium chroni przed korozją. Jego głównym zadaniem, jest maksymalne ułatwienie samodzielnego poruszania się w terenie. Na początku jazda takim wózkiem może wydawać się trudna, lecz po nabraniu wprawy, będzie on wielkim sprzymierzeńcem w pokonywaniu wielu barier architektonicznych.

Dopasowanie wózka aktywnego do indywidualnych potrzeb

By wózek służył właścicielowi, a nie właściciel wózkowi, ważna jest duża możliwość regulacji. Tak, by w optymalny sposób, jego parametry zostały spersonalizowane. Dzięki opcji przesuwania osi kół głównych istnieje możliwość zmiany środka ciężkości. Ważna jest także opcja zmiany kąta nachylenia koła. Im większy jest skos, tym lepsza jest zwrotność, stabilność na zakrętach i jeździe pod górę. Regulowane oparcie pozwala na lepszą stabilizację tułowia. Dobrze, by oparcie było stosunkowo niskie, wspiera wówczas pracę mięśni szkieletowych. Istotna jest możliwość przeniesienia hamulca z górnej części ramy na dolną, by uniknąć bolesnego wrzynania się rączki hamulca w czasie szybkiej jazdy.

Korzystanie z wózka inwalidzkiego aktywnego stanowi spore ułatwienie w pokonywaniu licznych barier architektonicznych. Należy jednak pamiętać, że jest to dobry wybór dla osób, które posiadają wysoką sprawność kończyn górnych. Przy prawidłowym doborze wózka i indywidualnym ustawieniu jego parametrów, można się cieszyć dużym stopniem samodzielności. Możliwość swobodnego poruszania się w drodze do pracy, szkoły czy na spacer jest źródłem dużej satysfakcji dla osób z niepełnosprawnościami.