Materace

Materac termoelastyczny Sultan termopur

1 985,00
Dostępne 1 szt.
szt.
Zamów

Idealne dopasowane do każdej sylwetki.

Maksymalny udźwig: 110 kg
Wysokość: 19 cm
Szerokość: 90
Długość: 200 cm

Materac termoelastyczny Sultan Termopur zapewnia duży komfort. Produkt wykonany jest z najwyższej jakości pianki termoelastycznej, która pod wpływem temperatury dopasowuje się do indywidualnego kształtu sylwetki każdego użytkownika. Co więcej, kiedy materac użytkują dwie osoby, każda z nich może liczyć na indywidualne dopasowanie się materaca do jej ciała.


Budowa materaca

Materac zbudowany jest z trzech rodzajów warstw. Na samym dole znajduje się lateks, którego zadaniem jest dodatkowe zwiększenie elastyczności materaca. Warstwę wewnętrzną tworzy piana biodreen, która stworzona jest z oleju rycynowego. Sprawia to, że produkt nie podrażnia skóry oraz jest przyjazny dla środowiska. Na samej górze umieszczona jest piana termoplastyczna, która zapewnia doskonałe podparcie kręgosłupa oraz dopasowanie do ciała. 

Doskonały pokrowiec Lyocell Visco 3D to aksamitny oraz delikatny dodatek wykonany z najwyższej jakości włókna. Podstawowym komponentem tworzywa jest celuloza drzewna, jest ono zatem w 100% pochodzenia naturalnego. 


Właściwości materaca

 • Pianka termoelastyczna zastosowana do budowy materaca reaguje na temperaturę ciała użytkownika, dopasowując się do kształtu jego ciała, a także pozycji snu.
 • Materac oznaczony jest twardością H2, zalecany osobom ważącym pomiędzy 80 a 100 kg.
 • Jest całkowicie antyalergiczny.
 • Posiada on pięć sfer twardości odpowiadających za właściwe poparcie ciała.  
 • Jest sprężysty, wytrzymały oraz cechuje go odbojność. 
 • Istnieje możliwość regulacji podnóżka i podgłówka.
 • Posiada właściwości medyczne.
Wstecz

Materace do łóżka rehabilitacyjnego

Materac w dużej mierze odpowiada za komfort przebywania w łóżku – jest to więc kluczowy zakup zwłaszcza dla chorych przebywających w pozycji leżącej. Specjalistyczne materace do łóżka rehabilitacyjnego to produkty, które że względu na zastosowanie muszą posiadać wymagane atesty medyczne i właśnie takie znajdziecie w naszej ofercie. Wbrew pozorom materace rehabilitacyjne nie są jednak przeznaczone jedynie dla osób w trakcie odbywanego leczenia klinicznego. Wielu ludzi używa ich profilaktycznie lub dla własnej wygody. Ich stosowanie poleca się osobom, które:

 • zmagają się z chorobami zapalnymi stawów;
 • cierpią na zwyrodnienie kręgosłupa;
 • mają zniekształcone narządy ruchu;
 • u których rozpoznano dyskopatię lub osteoporozę;
 • są po udarze lub w trakcie leczenia nerwobóli;
 • cierpią na choroby neurologiczne, urazy mózgu, porażenia.

Materac rehabilitacyjny – w trosce o zdrowie

Modele takie jak materac Sultan Termopur cieszą się znakomitą elastycznością punktową, która zapewnia ciału w trakcie odpoczynku pozycję fizjologiczną. Wykonany z trzech rodzajów pianki doskonale dopasuje się do kształtów ciała. Pierwsza z nich – termoplastyczna zapewni podparcie. Położona niżej pianka biogreen zadba o odpowiednią cyrkulację powietrza. Pianka lateksowa zwiększy za to elastyczność produktu. Materac został również wyposażony w pokrowiec z włókna klimatyzującego. Dzięki niemu łatwiej będzie utrzymać materac w stanie czystości. Produkt sprawdza się zarówno przy sztywnych, jak i elastycznych stelażach. Prócz tego w ofercie znajdziecie również materace termoelastyczne, które świetnie dopasowują się do ciała, zapewniając idealne podparcie. Kolejną ciekawą propozycją są materace kieszonkowe posiadające siedem stref twardości, czyli tzw. fizjosystem. Produkty zapewniają najwyższy komfort snu, pozwalają ciału „oddychać” i przybrać zdrową pozycję.