Podnośniki

Kod produktu: 3013622
Nowość

Podnośnik wannowy Capri

2 500,00
Dostępne 1 szt.
szt.
Zamów

Uniwersalny podnośnik wannowy pasujący do każdego rodzaju wanny. Umożliwia komfortową i relaksującą kąpiel osobom, które nie są w stanie samodzielnie wejść i/lub wyjść z wanny.

Waga: ok. 15 kg
Maksymalny udźwig: 130 kg
Kolor: biały
Wysokość: oparcia 67,5 cm
Szerokość: szerokość siedziska 37,5 cm, szerokość oparcia 35 cm
Długość: 72,1 cm

Podnośnik składa się z 3 części dla jego łatwego montażu i demontażu. Optymalne wymiary dla transportu i przechowywania i wyjątkowa stabilność konstrukcji przy niewielkim ciężarze własnym.
Samonośne siedzisko i oparcie z wyprofilowaniem do ciała wykonane są z tworzywa sztucznego miłego w dotyku, przy czym jest ono antypoślizgowe, trwale i łatwe dla utrzymania w czystości. Poza tym  oparcie ma regulację kąta nachylenia w najniższym położeniu.
Obsługa sprowadza się do dwóch przełączników na pilocie oznaczonymi strzałkami góra – dół i ładowaniu akumulatora. Żywotność akumulatora zależna jest od ciężaru użytkownika i częstotliwości korzystania z podnośnika. Jedno ładowanie powinno wystarczyć na 10 pełnych cykli pracy.
- waga urządzenia: 15,1 kg

- maksymalna waga użytkownika: 130 kg

- czas ładowania tylko 1 godzina dzięki akumulatorom litowo-jonowo-manganowym umieszczonym w lekkim pilocie sterującym,

- łatwy montaż i demontaż na 5 części bez dodatkowych narzędzi,

- zdejmowane części elektryczne ułatwiają czyszczenie,

- stabilne siedzenie dzięki dobrze wyprofilowanej powierzchni,

- powierzchnia siedziska z tworzywa zapobiegającego ześlizgowi,

- zastosowane tworzywo z jonami srebra ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości i działa antybakteryjnie,

- dostępne jako opcja niebieskie nakładki bakteriostatyczne, antypoślizgowe,

- kolor: biały.

Wstecz

Podnośniki to urządzenia służące do podnoszenia i transportu osób z niepełnosprawnością ruchową. Umożliwiają wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych i higienicznych, a także ułatwiają zmianę pozycji. Wpływają tym samym na jakość życia zarówno osób niepełnosprawnych, jak i ich opiekunów.

Podnośniki dla osób z niepełnosprawnością

Oferowane przez nas podnośniki dla niepełnosprawnych pomagają w wykonywaniu wielu codziennych czynności takich jak zmiana pozycji, wizyta w toalecie, kąpiel, transport z łóżka na materac do rehabilitacji itp. W przypadku osób z ograniczoną sprawnością ruchową każda z tych czynności jest dużym wyzwaniem. Ich wykonywanie wymaga pomocy opiekuna. Opiekun z kolei musi się wykazać odpowiednimi umiejętnościami, a także siłą i kondycją fizyczną.

 

Korzystnie z podnośników jest dużym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Urządzenia te sprawdzą się w każdym miejscu, w którym sprawowana jest opieka nad osobami wymagającymi pomocy w poruszaniu się: w domach rodzinnych, domach opieki, domach seniora, szpitalach, sanatoriach itd.

 

Podnośniki to urządzenia proste w obsłudze, sterowane pilotem. Ich konstrukcja umożliwia składanie. Dzięki temu nie zajmują dużo miejsca podczas przechowywania czy transportu. W sprzedaży posiadamy różne rodzaje podnośników, dzięki czemu chorzy i ich opiekunowie mogą wybrać urządzenie w maksymalny sposób dopasowane do swoich potrzeb. Poszczególne modele mogą różnić się między sobą m.in. udźwigiem, wysokością podstawy, wysokością, szerokością itp.