Rowery i rotory

Rotor mechaniczny

165,00
szt.
Zamów

Rotor magnetyczny służy do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych. Regulowany poziom oporu stopniowo wzmacnia ręce i nogi. Składany.

Waga: 2,3 kg
Wysokość: 30 cm
Szerokość: 40 cm
Długość: 50 cm

Rotor mechaniczny przeznaczony jest dla osób w czasie rekonwalescencji, seniorów i innych pacjentów z ograniczeniami ruchowymi, także tych na wózkach inwalidzkich. W znaczny sposób ułatwia bezpieczne wykonywanie ćwiczeń. Znajdzie zastosowanie zarówno w rehabilitacji domowej, jak i w placówkach medycznych. Zamontowanemu licznik kilometrów umożliwia sprawdzanie pokonanego dystansu. Rotor mechaniczny jest wyposażony w cyfrowy wyświetlacz, na którym można śledzić prędkość, liczbę spalonych kalorii i czas przejazdu.


Sposób użytkowania

Dzięki rotorowi mechanicznemu możliwe jest wzmacnianie mięśni, kiedy poruszanie się jest utrudnione. Rotor może stanowić dobrą alternatywę dla kolarstwa lub jazdy na stacjonarnym rowerku treningowym. Poprawia siłę mięśni, koordynację i krążenie, zapewni dawkę ruchu bez konieczności wychodzenia z domu. Rotor wyposażony jest w gumowe nakładki, dzięki którym nie przesuwa się podczas użytkowania. Użytkownik ma również możliwość regulacji oporu jazdy. Rotor może być używany na siedząco, do treningu nóg, ale także jako trenażer rąk, po umieszczeniu go na podwyższeniu np. stole. Rotor jest poręczniejszy od ciężkich rowerów stacjonarnych, całkowicie składany, dzięki czemu można go łatwo i szybko zabrać ze sobą oraz wygodnie przechowywać.

Wstecz

Rotory i rowery do ćwiczeń – zadbaj o swoją mobilność

W sklepie Euromobil znajdziesz profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny, w tym także wybór urządzeń do aktywizacji i wzmacniania mięśni – rowery oraz rotory rehabilitacyjne. Ich użycie przyspiesza również powrót do zdrowia pacjentów po przebytych chorobach, kontuzjach i urazach oraz pozwala zadbać o aktywizację mięśni i optymalną sprawność psychoruchową.

 

Rotory rehabilitacyjne – zastosowanie

W asortymencie sklepu dostępne są wysokiej jakości rotory elektryczne oraz mechaniczne do ćwiczeń kończyn górnych i/ lub dolnych. Urządzenia mogą służyć pacjentom i osobom o ograniczonej mobilności do treningu biernego lub aktywnego. Rotory rehabilitacyjne są stosowane w terapii pourazowej. Są również wykorzystywane przez seniorów. Urządzenia tego typu są zalecane dla osób z niepełnosprawnością psychoruchową, po przebytym udarze, operacjach neurochirurgicznych oraz cierpiących na niedowład mięśni. Rotory elektryczne są pomocne osobom chcącym zrzucić zbędne kilogramy. W naszej ofercie znajdziesz także urządzenia dwufunkcyjne, które umożliwiają ćwiczenia kończyn górnych i dolnych jednocześnie.

 

Rowery treningowe i rehabilitacyjne

Nasz sklep oferuje również rowery wiodących marek sportowych, które służą zarówno jako urządzenia treningowe, jak i rehabilitacyjne. Posiadamy modele rowerów zarówno w wersjach sportowych, komfortowych jak i wyczynowych typu rower spinningowy. Wyróżnia je możliwość pełnej regulacji obciążenia, siedziska, kierownicy oraz pedałów oraz stały pomiar tętna, dzięki czemu gwarantują wygodny oraz bezpieczny trening dla każdego użytkownika.