Schodołaz towarowy gąsienicowy PIANOPLAN 600 kg

Schodołaz gąsienicowy PIANOPLAN 600J STANDARD

86 500,00
Dostępne 1 szt.
szt.
Zamów

PIANOPLAN STANDARD do transportu wszelkiego rodzaju przedmiotów.

Główne cechy: ładowność do 600 kg, bezpieczny uchwyt i łatwo dostępne funkcje, polecenia na panelu sterowania, odchylany sterownik, podnośnik hydrauliczny wyposażony w rolki, niezależne gąsienice do pokonywania pochylni do 45% kąta nachylenia.

Maksymalny udźwig: 600 kg
Prędkość: 12,5 m/min.

Schodołaz elektryczny

Niezastąpiony partner do bezpiecznego i łatwego przenoszenia nieporęcznych ładunków.

Przeznaczony do przenoszenia po schodach ramp i zjeżdżalni wielkogabarytowych, delikatnych i ciężkich przedmiotów takich jak pianina, dzieła sztuki, sejfy, automaty, kserokopiarki, lodówki.

FUNKCJE

Pianoplan posiada 4 główne funkcje:

Transportowanie na gąsienicach

podwójne niezależne gąsienice, 2 prędkości (szybka i wolna) do pokonywania przeszkód, pochyłości lub schodów, sterowanie za pomocą joysticków, które umożliwiają prowadzenie w dowolnym terenie.

 

Podnoszenie

do 70 cm od podłoża, aby umożliwić pchanie PIANOPLAN jak standardowego wózka, aby ułatwić pokonywanie przeszkód, wchodzenie po schodach lub skręcanie w ciasnych przestrzeniach.

 

Wysuwanie platformy

do 80 cm, aby wyrównać przesunięcie środka ciężkości i uniknąć przechyłu, na przykład w górnej części schodów.

 

Obrót na rolkach

w  układzie równoważącym możliwe jest obracanie rolek podnośnika, aby umożliwić regulacje toru jazdy, zwłaszcza na schodach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

 

 

KORZYŚCI

Tanio i szybko jedna lub dwie osoby wystarczą do obsługi, zamiast trzech lub więcej operatorów, oszczędzając czas i koszty.

Bezpieczeństwo poziom bezpieczeństwa jest niezależny od kształtu lub ciężaru ładunku, który ma być transportowany. Hamulec elektromagnetyczny cały czas pomaga operatorowi.

Łatwy w użyciu komunikaty umieszczone są na panelu sterującym, a transportowanie na gąsienicach jest kontrolowane przez elektroniczny system umożliwiający delikatne i precyzyjne ruchy.

Łatwe manewrowanie dzięki niewielkim rozmiarom i możliwości unoszenia transportera na rolkach PIANOPLAN może obracać się w bardzo małych przestrzeniach (min. 85 cm).

Akumulator jego energia gromadzona jest w dwóch potężnych bateriach, które zapewniają zasięg  około 50 stopni schodów.

Dbając o zdrowie Pianoplan minimalizuje wysiłek fizyczny, zapobiega bólom pleców i  innych schorzeń.

Wielofunkcyjny dostępne są 3 wersie Pianoplan, aby lepiej radzić sobie z rożnymi rodzajami transportu: Standardowym, Pionowymi, Poziomym.

ZASIĘG

Wszystkie trzy modele mają wspólne podstawowe cechy: ładowność do 600 kg, bezpieczny uchwyt i łatwo dostępne funkcje, polecenia na panelu sterowania, odchylany ster, podnośnik hydrauliczny wyposażony w rolki, niezależne gąsienice do pokonywania pochylni do 45% kąta nachylenia.

Transportowanie fortepianów, praca dla której wynaleziono PIANOPLAN, mogą wykonać  wszystkie trzy modele; ostateczny wybór zależy od miejsca, w którym ma zostać umieszczony fortepian. Tym co wyróżnia trzy modele jest tryb ładowania.

 

 

Wstecz

Towarowy schodołaz gąsienicowy Pianoplan w 3 wariantach do wyboru

 

Schodołaz gąsienicowy towarowy Pianoplan przeznaczony jest do przenoszenia po schodach, na rampach lub zjeżdżalniach delikatnych lub ciężkich przedmiotów, takich jak fortepiany, dzieła sztuki, sejfy, automaty sprzedające, kserokopiarki i lodówki. Podwójne, niezależne gąsienice, oferują 2 prędkości do pokonywania przeszkód, wzniesień lub schodów. Sterowanie odbywa się za pomocą joysticków, które umożliwiają obsługę w dowolnym terenie. Dzięki podnoszeniu schodołaza da się go pchać jak zwykły wózek. Pomaga to w pokonywaniu przeszkód i wchodzeniu po schodach lub zawracaniu w ciasnych przestrzeniach. Aby skompensować przemieszczenie środka ciężkości i uniknąć efektów przechyłu, np. na szczycie schodów dostępna jest opcja wydłużenia urządzenia. W układzie wyważania możliwy jest obrót rolek stopy windy, aby umożliwić regulację trajektorii, szczególnie na schodach, z całkowitym bezpieczeństwem.


Codzienna praca ze schodołazem gąsienicowym towarowym

Do pracy z urządzeniem wystarczą 1 lub 2 osoby. Tak mała liczba operatorów pozwoli ograniczyć koszty oraz potrzebny czas. Poziom bezpieczeństwa jest niezależny od kształtu i ciężaru przewożonego ładunku. Hamulec elektromagnetyczny stale wspomaga operatora. Komendy umieszczone są na konsoli sterowania, a pracą torów steruje elektroniczny joystick z potencjometrem, który umożliwia delikatne i precyzyjne ruchy. Praca ze schodołazem gąsienicowym pozwala także uniknąć wysiłku fizycznego, lumbago czy innych dolegliwości. Takie rozwiązanie zapewnia łatwość obsługi. Dzięki niewielkim rozmiarom i systemowi podnoszenia rolek schodołaz może obracać się na bardzo małych przestrzeniach. Jego energia jest dostarczana przez dwie mocne baterie, które zapewniają zasięg około 50 biegów schodów. Dostępne są 3 wersje: standardowa, pionowa i pozioma.