Schodołaz towarowy gąsienicowy PIANOPLAN 600 kg

Schodołaz gąsienicowy PIANOPLAN 600J HORIZONTAL

90 000,00
szt.
Zamów

PIANOPLAN 600J HORIZONTAL

PIANOPLAN POZIOMY został zaprojektowany w celu ułatwienia umocowania, załadunku i transportu niektórych rodzajów ładunków. Idealnie nadaje się do transportu przedmiotów o poziomych wymiarach, takich jak fortepiany, drukarki, kopiarki i dla wszystkich przedmiotów, które muszą utrzymać pozycje poziomą.

Model PIANOPLAN HORIZONTAL ułatwia załadunek i przewóz we właściwej pozycji. Na przykładzie transportu kopiarki, która wymaga noszenia w pozycji poziomej, aby zapobiec wycieku płynów lub przenieść fortepian z ziemi na scenę. PIANOPLAN HORIZNOTAL jest idealny.

Maksymalny udźwig: 600 kg
Prędkość: 12,5 m/min.

Schodołaz elektryczny

Niezastąpiony partner do bezpiecznego i łatwego przenoszenia nieporęcznych ładunków.

Przeznaczony do przenoszenia po schodach ramp i zjeżdżalni wielkogabarytowych, delikatnych i ciężkich przedmiotów takich jak pianina, dzieła sztuki, sejfy, automaty, kserokopiarki, lodówki.

FUNKCJE

Pianoplan posiada 4 główne funkcje.

Transportowanie na gąsienicach - podwójne niezależne gąsienice, 2 prędkości (szybka i wolna) do pokonywania przeszkód, pochyłości lub schodów, sterowanie za pomocą joysticków, które umożliwiają prowadzenie w dowolnym terenie.

Podnoszenie - do 70 cm od podłoża, aby umożliwić pchanie PIANOPLAN jak standardowego wózka, aby ułatwić pokonywanie przeszkód, wchodzenie po schodach lub skręcanie w ciasnych przestrzeniach.

Wysuwanie platformy - do 80 cm, aby wyrównać przesunięcie środka ciężkości i uniknąć przechyłu, na przykład w górnej części schodów.

Obrót na rolkach - w  układzie równoważącym możliwe jest obracanie rolek podnośnika, aby umożliwić regulacje toru jazdy, zwłaszcza na schodach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Sterowanie Pianoplan - zintegrowany system sterowania PIANOPLAN oferuje operatorowi maksymalną zwrotność  schodołazu we wszystkich kierunkach z łatwością i absolutnym bezpieczeństwem.

1 układ sterowania 2. Przycisk zatrzymania awaryjnego 3.System podnoszenia rolek z czerwoną diodą 4.Wejście na klucz 5. zielona dioda sygnalizująca uruchomienie PIANOPLAN 6.Przycisk do systemu podnoszenia rolek 7.Licznik roboczo godzin 8.przycisk do wyboru prędkości jazdy 9.Dioda sygnalizując prędkość jazdy oraz alarm.10.Lampka kontrolna do ładowania baterii.11 Dioda sygnalizująca jazde 12. Przycisk sterujący ruchem platformy 13. Przycisk sterowania systemem podnoszenia rolek 14.Przycisk sterujący nachyleniem platformy (niedostępny w standardzie Pianoplan 600 J).

 
KORZYŚCI

Tanio i szybko jedna lub dwie osoby wystarczą do obsługi, zamiast trzech lub więcej operatorów, oszczędzając czas i koszty.

Bezpieczeństwo poziom bezpieczeństwa jest niezależny od kształtu lub ciężaru ładunku, który ma być transportowany. Hamulec elektromagnetyczny cały czas pomaga operatorowi.

Łatwy w użyciu komunikaty umieszczone są na panelu sterującym, a transportowanie na gąsienicach jest kontrolowane przez elektroniczny system umożliwiający delikatne i precyzyjne ruchy.

Łatwe manewrowanie dzięki niewielkim rozmiarom i możliwości unoszenia transportera na rolkach PIANOPLAN może obracać się w bardzo małych przestrzeniach (min. 85 cm).

Akumulator jego energia gromadzona jest w dwóch potężnych bateriach, które zapewniają zasięg  około 50 stopni schodów.

Dbając o zdrowie Pianoplan minimalizuje wysiłek fizyczny, zapobiega bólom pleców i  innych

schorzeń.

Wielofunkcyjny dostępne są 3 wersie Pianoplan, aby lepiej radzić sobie z rożnymi rodzajami transportu: Standardowym, Pionowymi, Poziomym.

ZASIĘG

Wszystkie trzy modele mają wspólne podstawowe cechy: ładowność do 600 kg, bezpieczny uchwyt i łatwo dostępne funkcje, polecenia na panelu sterowania, odchylany ster, podnośnik hydrauliczny wyposażony w rolki, niezależne gąsienice do pokonywania pochylni do 45% kąta nachylenia.

Transportowanie fortepianów, praca dla której wynaleziono PIANOPLAN, mogą wykonać  wszystkie trzy modele; ostateczny wybór zależy od miejsca, w którym ma zostać umieszczony fortepian. Tym co wyróżnia trzy modele jest tryb ładowania.

Wstecz

Towarowy schodołaz gąsienicowy Pianoplan w 3 wariantach do wyboru

 

Schodołaz gąsienicowy towarowy Pianoplan przeznaczony jest do przenoszenia po schodach, na rampach lub zjeżdżalniach delikatnych lub ciężkich przedmiotów, takich jak fortepiany, dzieła sztuki, sejfy, automaty sprzedające, kserokopiarki i lodówki. Podwójne, niezależne gąsienice, oferują 2 prędkości do pokonywania przeszkód, wzniesień lub schodów. Sterowanie odbywa się za pomocą joysticków, które umożliwiają obsługę w dowolnym terenie. Dzięki podnoszeniu schodołaza da się go pchać jak zwykły wózek. Pomaga to w pokonywaniu przeszkód i wchodzeniu po schodach lub zawracaniu w ciasnych przestrzeniach. Aby skompensować przemieszczenie środka ciężkości i uniknąć efektów przechyłu, np. na szczycie schodów dostępna jest opcja wydłużenia urządzenia. W układzie wyważania możliwy jest obrót rolek stopy windy, aby umożliwić regulację trajektorii, szczególnie na schodach, z całkowitym bezpieczeństwem.


Codzienna praca ze schodołazem gąsienicowym towarowym

Do pracy z urządzeniem wystarczą 1 lub 2 osoby. Tak mała liczba operatorów pozwoli ograniczyć koszty oraz potrzebny czas. Poziom bezpieczeństwa jest niezależny od kształtu i ciężaru przewożonego ładunku. Hamulec elektromagnetyczny stale wspomaga operatora. Komendy umieszczone są na konsoli sterowania, a pracą torów steruje elektroniczny joystick z potencjometrem, który umożliwia delikatne i precyzyjne ruchy. Praca ze schodołazem gąsienicowym pozwala także uniknąć wysiłku fizycznego, lumbago czy innych dolegliwości. Takie rozwiązanie zapewnia łatwość obsługi. Dzięki niewielkim rozmiarom i systemowi podnoszenia rolek schodołaz może obracać się na bardzo małych przestrzeniach. Jego energia jest dostarczana przez dwie mocne baterie, które zapewniają zasięg około 50 biegów schodów. Dostępne są 3 wersje: standardowa, pionowa i pozioma.