Schodołazy osobowe
Schodołaz gąsienicowy Liftkar PTR 130
Schodołaz gąsienicowy, który pomaga bezpiecznie pokonywać schody osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.
Waga: | 39 |
Maksymalny udźwig: | 130 |
Prędkość (opcja): | 4.5 / 5.5 / 6.5 |
LIFTKAR PTR jest urządzeniem mobilnym, które zostało stworzone specjalnie do pracy na prostych stopniach. Osoby na wózkach inwalidzkich mogą poruszać się bardziej swobodnie na schodach a opiekunowie nie muszą już nadwyrężać kręgosłupów. Liftkar PTR zapewnia wyjątkowo bezpieczne poruszanie się na schodach.
Schodołazy osobowe kroczące i gąsienicowe – pomoc dla osób z niepełnosprawnością ruchową
Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich schody stanowią barierę architektoniczną, często trudną do pokonania. Wniesienie osoby niepełnosprawnej razem z wózkiem jest oczywiście możliwe, jednak wiąże się z bardzo dużym wysiłkiem dla opiekuna. Czasem może być to wysiłek przekraczający ludzkie możliwości. Schodołazy osobowe to urządzenia, które pozwalają osobom niepełnosprawnym schodów przy niewielkiej pomocy ze strony opiekuna.
Schodołazy osobowe – jakie są ich rodzaje?
Najpopularniejsze na rynku są schodołazy osobowe, gąsienicowe i kroczące. W pierwszym przypadku wystarczy wjechać wózkiem na platformę schodołaza – konstrukcja porusza się dzięki gąsienicom napędzanym przez wydajne akumulatory.Schodołaz gąsienicowy jest w stanie bez problemów pokonać schody proste, strome czy nierówne.
Schodołazy kroczące to osobne urządzenia – osoba z niepełnosprawnością na czas pokonywania schodów przesiada się z wózka na schodołaz. Modele te przeznaczone są do przemieszczania się po schodach prostych, krętych i zabiegowych.
Jakie korzyści daje zastosowanie schodołaza kroczącego i gąsienicowego?
Niewątpliwą korzyścią dla opiekuna jest odciążenie jego kręgosłupa. Dzięki temu może on lepiej sprawować opiekę nad podopiecznym, jednocześnie nie narażając się na wykluczające z opieki urazy czy kontuzje.
Zaletą schodołazów Liftkar są także antypoślizgowe uchwyty zwiększające bezpieczeństwo. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba się obawiać, że schodołaz wyrwie się z rąk, stwarzając zagrożenie dla osoby niepełnosprawnej.
Przy wyborze urządzenia warto też zwrócić uwagę na udźwig. W zależności od modelu może wynosić nawet 160 kilogramów. Oznacza to, że są w stanie pomóc znakomitej większości osób z poruszających się na wózkach.
Nie bez znaczenia pozostaje też łatwość transportu. Schodołazy kroczące są składane, a modele gąsienicowe mają gabaryty umożliwiające bezproblemowe zmieszczenie ich w bagażniku. Dzięki temu można zabrać je ze sobą w podróż i korzystać z tego ułatwienia, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.