Schodołazy osobowe

Kod produktu: PT Fold 160
Producent: Sano

Schodołaz kroczący Liftkar PT Fold 160

24 900,00
Dostępne 1 szt.
Na zamówienie

Liftkar PT Fold to specjalny schodołaz do transportowania pacjentów. Posiada koła o średnicy 200 mm i oś 297 mm. Świetnie sprawdza się na stromych i krętych schodach. Te same zalety co schodołaz kroczący PT Fold 130 - większa moc !

Waga: 28
Maksymalny udźwig: 160

Panel sterowania jest bardzo łatwy do odczytu. Najważniejszą rzeczą w sterowaniu schodołazem jest wyczucie balansu podczas użytkowania go. Wbudowany specjalny czujnik pochylenia pomoże Ci w tym. Personel szybko nauczy Cię obsługi.

 

Pokrycie siedziska jest zmywalne, dzięki czemu łatwo jest utrzymać je w czystości. Można je łatwo odpiąć od pozostałej części schodołazu. Kiedy Liftkar PT Fold nie jest użytkowany, można go złożyć. W ten sposób oszczędzisz miejsce w aucie podczas transportu lub w domu gdy go przechowujesz.

 

Liftkar PT Fold jest lekki i łatwo może być zapakowany do samochodu. Posiadając ładowarkę samochodową możemy ładować baterię, dzięki czemu schodołaz jest zawsze gotowy do pracy.

 

CECHY MODELU:

 

  • Dwa przyciski "góra", "dół" Schodołaz wyposażony jest w dwa przyciski góra-dół, po jednym na każdym zakończeniu rączki. Dlatego jest idealny dla osób prawo jak i leworęcznych.
  • Ergonomiczny uchwyt. Wysokość rączek dopasowywana do wzrostu osoby operującej schodołazem.
  • Antypoślizgowy uchwyt. Rączki są pokryte materiałem antypoślizgowym, daje to maksymalne poczucie bezpieczeństwa uchwytu.
  • Wskaźnik poziomu nachylenia. Zintegrowany wskaźnik poziomu nachylenia pozwala na zoptymalizowanie balansu schodołazem podczas zjeżdżania i wjeżdżania, czyli pomoże Ci znaleźć odpowiedni kąt nachylenia.
  • Lekka modułowa budowa. Wszystkie schodołazy Liftkar PT można rozłożyć na 3 części i zabrać wszędzie ze sobą. Całość jest lekka i łatwa do transportu.
  • Specjalny system hamulcowy. Schodołaz wyposażony jest w specjalny hamulec, który działa gdy Liftkar PT osiągnie kraniec stopnia.
  • Żywotność akumulatora w zależności od wagi osoby transportowanej - ok. 300-500 stopni
  • Maksymalna wysokość stopnia - 22cm
Wstecz

Schodołazy osobowe kroczące i gąsienicowe – pomoc dla osób z niepełnosprawnością ruchową

 

Dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich schody stanowią barierę architektoniczną, często trudną do pokonania. Wniesienie osoby niepełnosprawnej razem z wózkiem jest oczywiście możliwe, jednak wiąże się z bardzo dużym wysiłkiem dla opiekuna. Czasem może być to wysiłek przekraczający ludzkie możliwości. Schodołazy osobowe to urządzenia, które pozwalają osobom niepełnosprawnym schodów przy niewielkiej pomocy ze strony opiekuna.

 

Schodołazy osobowe – jakie są ich rodzaje?

 

Najpopularniejsze na rynku są schodołazy osobowe, gąsienicowe i kroczące. W pierwszym przypadku wystarczy wjechać wózkiem na platformę schodołaza – konstrukcja porusza się dzięki gąsienicom napędzanym przez wydajne akumulatory.Schodołaz gąsienicowy jest w stanie bez problemów pokonać schody proste, strome czy nierówne.

Schodołazy kroczące to osobne urządzenia – osoba z niepełnosprawnością na czas pokonywania schodów przesiada się z wózka na schodołaz. Modele te przeznaczone są do przemieszczania się po schodach prostych, krętych i zabiegowych.

 

Jakie korzyści daje zastosowanie schodołaza kroczącego i gąsienicowego?

 

Niewątpliwą korzyścią dla opiekuna jest odciążenie jego kręgosłupa. Dzięki temu może on lepiej sprawować opiekę nad podopiecznym, jednocześnie nie narażając się na wykluczające z opieki urazy czy kontuzje.

Zaletą schodołazów Liftkar są także antypoślizgowe uchwyty zwiększające bezpieczeństwo. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba się obawiać, że schodołaz wyrwie się z rąk, stwarzając zagrożenie dla osoby niepełnosprawnej.

Przy wyborze urządzenia warto też zwrócić uwagę na udźwig. W zależności od modelu może wynosić nawet 160 kilogramów. Oznacza to, że są w stanie pomóc znakomitej większości osób z poruszających się na wózkach.

Nie bez znaczenia pozostaje też łatwość transportu. Schodołazy kroczące są składane, a modele gąsienicowe mają gabaryty umożliwiające bezproblemowe zmieszczenie ich w bagażniku. Dzięki temu można zabrać je ze sobą w podróż i korzystać z tego ułatwienia, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.