Specjalne

Sortuj po:
Wybierz producenta:

Wózek inwalidzki jest nieocenionym udogodnieniem dla osób, które mają problem z poruszaniem się na skutek poważnej choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Pomaga on przy przemieszczaniu się zarówno w domu podczas codziennych czynności, jak i podczas przemieszczania się w otwartej przestrzeni np.: w parku czy w mieście. Aby sprostać wymaganiom osób z ograniczoną częściowo lub całkowicie możliwością poruszania się, zaprojektowano specjalne wózki inwalidzkie, które posiadają liczne użyteczne funkcje dla osoby z niepełnosprawnością.

Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami

Wózek multipozycyjny wyposażony jest w cały szereg elementów możliwych do regulacji. Wszystko po to, aby zapewnić komfort użytkownikowi wózka podczas codziennego korzystania z urządzenia. Wiele modeli wózków multipozycyjnych zostało wyposażonych w regulowany zagłówek. Dodatkowo, wózek ten posiada możliwość regulacji nachylenia oparcia, siedziska oraz podparcia łydek. Ruchome podłokietniki znacząco ułatwiają przesiadanie, co ma szczególne znaczenie u osób, które mają duże trudności z poruszaniem się.

Komfort i bezpieczeństwo

Wygodna tapicerka zapewnia komfort w pozycji siedzącej i jest łatwa w czyszczeniu. Wybrane modele posiadają podnóżki (można je łatwo zdemontować) oraz cztery koła o średnicy 5’’, które ułatwiają płynne poruszanie się osobie z niepełnosprawnością. Każde z kół wyposażone zostało w hamulec, który może zatrzymać wózek inwalidzki w wybranym miejscu lub unieruchomić go w bezpieczny sposób na nierównej nawierzchni. Wózek multipozycyjny posiada maksymalny udźwig o wadze 150 kg. Całkowita waga wózka to 30 kg.